Jdi na obsah Jdi na menu
 

Informace pro vás

Příspěvky

Je příliš mnoho bílkovin v krmivu nebezpečné? (16. 4. 2011)

foto20-sepia.jpgPříběhy o tom, že granulované jídlo pro psy bohaté na bílkoviny způsobuje onemocnění ledvin, se neustále vyskytují na internetu. Z toho důvodu mnoho lidí nedává svým psům to po čem touží ze strachu, že jim taková potrava poškodí zdraví. Nejdříve je důležité pochopit, že bílkovina není pouze živina – aminokyseliny, které bílkoviny tvoří, rovněž slouží pro tvorbu tkání, orgánů, enzymů, hormonů, protilátek atd. – zhruba polovina suché hmotnosti těla psa je tvořena bílkovinami.

 

Co bychom měli vědět o surovinách v granulovaném krmivu (22. 2. 2011)

obrazek_stene_sepia_2.jpgV knize je podrobně popsáno jak správně číst etikety se složením krmiva a jak takové údaje vyhodnotit. Snahou je, aby se co nejvíce lidí seznámilo s touto problematikou, abychom slepě nekupovali to co nám vychválí reklama, ale naopak abychom se před tím, než si krmivo, pamlsek a výživový doplněk koupíme, dokázali pro určitý produkt správně rozhodnout. Bohužel osvěta je minimální, čerstvý majitel pejska by očekával plnohodnotné informace od chovatelských klubů nebo Kynologické únie. Člověk se nesmí zlobit na zvěrolékaře, kteří, až na výjimky, vám obvykle nabídnou produkty firmy, s kterou mají uzavřenou smlouvu a předají vám jejich leták. Protože se  otázky kvality surovin a krmiva na profesionální úrovni moc neřeší,  nezbývá nám než se vyzbrojit znalostmi a bránit se.
 

Aby pes déle žil! (8. 2. 2011)

foto8-sepia.jpg

Tento příspěvek vám přináší zajímavé informace o tom, jak si ohodnotit index tělesné hmotnosti psa a správně zvolit krmnou a výživovou dávku, abyste svému čtyřnohému kamarádovi mohli dopřát delší a zdravější život.

 

Opravdu víme, čím krmíme domácí zvířata? (11. 1. 2011)

foto13-sepia.jpgO své zvířecí kamarády se staráte co nejlépe a snažíte se předložit jim co nejkvalitnější potravu. V obchodech je velká nabídka, můžete si vybrat podle kvality, značky i ceny. Volíte zodpovědně a nepodléháte reklamě, protože víte, že vychválí i špatný výrobek. Pro správnou volbu však potřebujete co nejvíc informací. Mnohé vám poskytne následující text, který vychází z výzkumné zprávy Amerického institutu na ochranu zvířat (Animal Protection Institute).

 

Pomocné tlapky a Liga na ochranu zvířat v ČR (10. 1. 2011)

foto1-sepia.jpgJe mi ctí a velkým potěšením, že jsem ve své knize mohla dát prostor pro prezentaci dvěma neziskovým organizacím, které o pejsky a ostatní zvířata nezištně pečují, zajišťují jejich výcvik a předávají je potřebným. Ráda bych vám představila Pomocné tlapky a Ligu na ochranu zvířat.