Jdi na obsah Jdi na menu
 

Je příliš mnoho bílkovin v krmivu nebezpečné?

16. 4. 2011

Příběhy o tom, že granulované jídlo pro psy bohaté na bílkoviny způsobuje onemocnění ledvin, se neustále vyskytují na internetu. Z toho důvodu mnoho lidí nedává svým psům to po čem touží ze strachu, že jim taková potrava poškodí zdraví. Naneštěstí, celou záležitost kolem bílkovin nelze jednoduše vysvětlit v několika větách a tak prosím mějte chvilku trpělivost. Pokusím se Vám to vysvětlit co nejjednodušeji.

Nejdříve je důležité pochopit, že bílkovina není pouze živina – aminokyseliny, které bílkoviny tvoří, rovněž slouží pro tvorbu tkání, orgánů, enzymů, hormonů, protilátek atd. – zhruba polovina suché hmotnosti těla psa je tvořena bílkovinami. Pokud si toto všechno uvědomíme, bude jednodušší pochopit, že rostoucí štěně potřebuje bílkoviny pro tvorbu výše uvedených součástí organismu a že jak dospělý pes tak rostoucí štěně neustále potřebují nahrazovat tyto součásti. Tělo recykluje aminokyseliny pouze do určité míry, ale část z nich musí být nahrazena, stejně jako se nemůže donekonečna recyklovat papír nebo plast.

V játrech probíhá látková přeměna bílkovin a veškeré odpadní látky jsou filtrovány a vylučovány ledvinami z těla ven. Při látkové přeměně vysoce kvalitních bílkovin se netvoří velké množství odpadních látek, které pak musí být odstraněny z těla, ale u bílkovin nízké kvality, které jsou obtížně stravitelné, se tyto látky tvoří a tím dochází k zbytečné zátěži ledvin. Játra potřebují na zpracování bílkovin vodu, která slouží rovněž jako nosič odpadních látek do ledvin, kde se tyto látky odfiltrovávají a většina vody je absorbována zpět do těla. Čím je menší koncentrace odpadních produktů v primárním filtrátu, tím se ledviny namáhají méně – přesně proto je velmi nezdravé krmit pouze suchým granulovaným jídlem a je velmi důležité, aby psi, kteří jsou krmeni výhradně suchou stravou nebo psi s onemocněním ledvin měli dostatek vody. Na druhou stranu psi, kteří jsou většinou krmeni konzervovaným nebo doma uvařeným jídlem automaticky přijímají více tekutin a pak nepotřebují doplnit tolik vody. V rozporu s tím co si lidé myslí nebo co tvrdí komerční výrobci krmiva, psi (a kočky) ve skutečnosti instinktivně nevědí kolik tekutin navíc musí vypít, aby doplnili to, co jim chybí v potravě. Právě proto důrazně doporučuji, aby lidé vždy přidávali vodu do potravy, tj. aby suché krmivo namáčeli.

Teď, když máte představu o tom, jak to v těle funguje, můžeme se opět vrátit k bílkovinám v potravě. Mnoho lidí stále cituje zastaralý výzkum, který tvrdí, že vysoké procento bílkovin v potravě je pro psy škodlivé a způsobuje celou řadu onemocnění. Ve skutečnosti byly tyto studie založeny na krmení psů jídlem obsahujícím nekvalitní a těžce stravitelné zdroje bílkovin, např. sóju, kukuřici, vedlejší produkty živočišného a rostlinného původu, atd. Z výkladu výše již ale víme, že je to otázka kvality bílkovin a z jakého zdroje pocházejí, která ovlivňuje fungování ledvin. Představme si vlka v divočině, který bude jíst relativně málo čehokoliv jiného kromě masa pokud ho uloví – a přesto tato zvířata netrpí onemocněním ledvin tak jak zdomácnělí psi. Bílkoviny v potravě vlků pocházejí z kvalitní svaloviny a orgánů a neobsahují žádné produkty zbylé po zpracování potravin pro lidi. Přirozená potrava také obsahuje zhruba 70% vlhkosti, zatímco komerčně připravovaná suchá krmiva mají nejvýše 10% vlhkost. Během vývoje se psi a ostatní psovité šelmy živili téměř výhradně stravou bohatou na maso, tuky a kosti. Ačkoliv se komerční krmiva, zejména suché granulované jídlo, vyrábějí posledních 60 let, stále se učíme jakou škodu některé jejich aspekty mohou způsobit. I když se v 70. až 80. letech věci značně zlepšily, stále většina producentů komerčních krmiv používá nekvalitní ingredience pro svoje výrobky.

Bílkoviny v potravě pro psy mohou mít živočišný nebo rostlinný původ. Je logické, že rostlinné zdroje bílkovin jsou levnější, zejména když si uvědomíme že kukuřičný lepek, nejpopulárnější a nejlevnější bílkovinný zdroj energie, je ve skutečnosti vedlejším produktem potravinářského průmyslu, který zůstává po výrobě kukuřičného škrobu a sirupu. Obsah surové bílkoviny v kukuřičném lepku dosahuje až 60%, takže čistě teoreticky, pokud by Vámi podávané krmení neobsahovalo již žádný další zdroj bílkovin, můžete připravit jídlo s 20% obsahem surové bílkoviny smícháním kukuřičného lepku s nějakým levným zdrojem sacharidů v poměru 1:2.

Je třeba zdůraznit, že termín „surová bílkovina“ je běžně používán v tzv. garantovaných analýzách, které ale neposkytují žádné prohlášení o stravitelnosti bílkovin v obsahu. Bílkoviny v potravě pocházejí z mnoha různých zdrojů, dokonce kůže; slepičí peří či kravské rohy mají vysoký obsah surové bílkoviny, ale tělo je schopno z takovýchto bílkovinných zdrojů zpracovat jen velmi málo za cenu velkého výdeje energie a zatížení orgánů. A tak na etiketách na komerčně vyráběném krmivu uvedený obsah proteinů neznamená sám o sobě vůbec nic. Seznam použitých surovin není nikdy 100% přesný a pravdivý, ale alespoň můžete odhadnout pokud krmivo obsahuje nějaký vysoce kvalitní zdroj bílkovin.

Uvedeme si příklad. Řekněme, že máme dva druhy krmiva, pro které se udává stejný obsah bílkovin, tuku, sacharidů, vlákniny a vlhkosti. Krmivo A obsahuje 25% bílkovin, které jsou stravitelné ze 60% a krmivo B obsahuje rovněž 25% bílkovin, které jsou ale stravitelné z 85%. To znamená, že z krmiva A je tělo schopno využít 15% bílkovinného obsahu, ale z krmiva B až 21,25%. Logicky to znamená, pokud chceme splnit energetické nároky těla psa na bílkoviny, budete muset dávat vyšší dávky krmiva A než krmiva B. Kromě nižší krmné dávky, budou orgány psa, který bude krmen jídlem B, méně zatíženy při zpracování bílkovin v potravě.

Myslím, že úplně nejjednodušší pro vysvětlení je přirovnání k motoru auta a typu používaného paliva. Pokud používáte palivo s vyšším oktanovým číslem, přestože to auto nevyžaduje, nezpůsobíte žádnou škodu, ale pokud budete používat palivo s nízkou kvalitou, bez ohledu na oktanové číslo, způsobíte jeho hromadění v motoru, což bude narušovat jeho výkon a na konci může způsobit vážnou škodu.

Překlad (c) Martina Réblová 2009
Přeloženo z anglického originálu "Is too much proteins harmful?
Web The Dog Food Project, autorkou článku je Sabine Contreras, psí ošetřovatelska a výživová poradkyně.
 
Poznámka. Autorka článku hovoří obecně o bílkovinách v krmivu pro domácí zvířata a jejich prospěšnosti, pokud se jedná o bílkoviny z kvalitních zdrojů. Je ale samozřejmostí, že pro růst pejska je potřeba zohlednit obsah bílkovin v krmivu kvůli rovnoměrnému růstu kostry a svalů, zejména u štěňat velkých plemen.